RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
03. november, 2014

Kuidas kaber Saaremaale sai

Metskitsede ajaarvamine Saaremaal algas 1936. aastal, kui Karjalasma metskonna aedikusse toodi emas- ja isasloom.
Täpselt pole teada, millal üks sokk ja kaks kitse aedikust välja pääsesid ja oma vaba elu elama hakkasid, kuid on teada, et ligi kümme aastat hiljem oli neid sama metskonna maadel juba paarikümne ringis. Nõnda jõudsid nad peale vabadusse pääsemist kõikjale üle Saaremaa.

Nüüd, pea 80 aastat hiljem kütitakse saarel aastas umbes 550 kabrist ja neid võib hinnanguliselt praegu seal elada 5000-6000.

Jah, metskitse väärikas ja sajanditepikkune igipõline nimi on langenud unustuse hõlma – kaber, kabra, kabrist.

Metskitsede rajad on käinud kaamerapildist enamasti mööda. Olgugi et metskitsi on saarel hulgaliselt, satuvad söödaplatsile üksikud.

Lisa kommentaar

Email again: