RMK Kõrvemaa suusamaratoni võitsid Andres Kollo ja Inna Kairite 23.02

21. veebruaril Sportland Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses toimunud RMK Kõrvemaa suusamaratoni 38 km põhisõidul krooniti võitjaks Andres Kollo. Teise koha saavutas Peeter Kirss ja kolmandana jõudis finišisse Risto Rammul. Naiste arvestuses saavutas võidu Inna Kairite, teiseks tuli Evely Kaasiku ja kolmandaks Tea Pärnik.

Teiste seas tegi tubli suusasõidu endine jalgpallur Raio Piiroja, kes ületas finišijoone üldarvestuses viiekümne esimesena.

Lisaks põhidistantsile sõitsid harrastajad 19 km pikkusel terviserajal, kus paremusjärjestust ei selgitatud, kuid kõik lõpetajad said kirja distantsi läbimise aja. 38 km ja 19 km distantsidele registreerus üle 600 harrastaja.

Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses meeleolukalt möödunud päev algas laste suusavõistlustega RMK lastealal Noorendik, kus lõi kaasa arvukalt väikeseid suusasõpru.

Suusamaraton oli avalöögiks tänavusele RMK Kõrvemaa neliküritusele. Lisaks suusasõidule kuuluvad Põhja-Eesti suurima perespordisarja kavva 26. aprillil toimuv kevadjooks, 18. juulil aset leidev rahvatriatlon ning 26. septembril sõidetav rattamaraton.