Kuidas kuuse eest hoolitseda?

Kui oled puu metsast ära toonud, kuid ei plaani seda veel kohe ehtida, hoia kuuske jahedas kohas, näiteks rõdul või garaažis. Nii ei jõua soojus seda kahjustada ja puu püsib kauem värske.

Ära unusta, et kuusk vajab värskuse säilitamiseks vett. Kuusetüve lõikepind peab olema kogu aja vees, sest kuivale jäädes moodustub kuuse alla kuivanud mahlast kork ning puu ei võta enam vett sisse ka siis, kui nõu uuesti veega täita. Kui niisugune õnnetus on juhtunud, tuleb kuusepuu jalast välja võtta ja lõigata tüvi paari sentimeetri jagu lühemaks. Tasub ka arvestada, et esimesel ööpäeval vajab jõulukuusk vähemalt kaks liitrit vett, edaspidi kulub umbes liitrijagu vett päevas.

Kohtle oma jõulupuud väärikalt!

Pakkugu jõulupuu kuitahes suurt rõõmu, ühel päeval tuleb pudenevate okastega ja suurema osa oma ilust kaotanud kuusk toast välja viia. On kurb näha pere jõulurõõmu prügikasti kõrval abitult vedelemas, selle asemel võiks pühadetooja korraliku lõkkega väärikalt ära saata. Selle pealtnäha lihtsa teoga näitame, et suhtume loodusesse austusega ega raiska seda huupi.

Lisaks võiks järgmiseks aastaks seada endale eesmärgiks istutada metsa paar noort kuusekest, kellest võiksid tulevikus saada tõeliselt suured puud.