Weekend Guitar Trio

Weekend Guitar Trio moodustus 1993. aastal pärast Robert Jürjendali osalemist ühel Guitar Crafti kursusel Saksamaal. Trios on kolm kitarristi: Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo, kelle muusikaline taust hõlmab vastavalt klassikalise kitarri ja Guitar Crafti meetodit, alternatiivset elektroonilist tantsumuusikat ja džässi/vaba improvisatsiooni.
 
Ansambel on esinenud džässifestivalidel Eestis, Leedus, Moldovas, Soomes, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Kreekas ja Tshehhis; samuti nüüdismuusika festivalidel Eestis ja Saksamaal ning kitarrikonkursil Lausanne'is, Šveitsis, kus saavutati esikoht dzhässi ja kaasaegse muusika kategoorias.

WGT on andnud välja 7 albumit ning nende muusika kõlab nii mõnelgi kogumikul. Eesti Raadio ja Eesti Televisioon on teinud ansamblist mitu saadet, WGT muusika on kõlanud eetris BBC's ja paljudes teistes Euroopa raadiojaamades.

WGT on kandnud ette Šveitsi helilooja Giancarlo Nicolai kompositsiooni "La Speranza" (koos rahvusvahelise kitarriorkestriga), samuti Eesti heliloojate Tõnu Kõrvitsa, Anti Marguste, Jaan Räätsa, Mirjam Tally ja Toivo Tulevi poolt spetsiaalselt WGT-le kirjutatud teoseid. Aastal 1999 esitas trio NYYD-festivalil kõigi kolme liikme kompositsioone, aastal 2002 kirjutasid WGT-le uudisteoseid kolm noort saksa heliloojat.

WGT kava „ Torm“ keskendub 1967. aaasta augustitormile, mille tagajärel hävis suur hulk Eesti metsa. On mõistatav, et mootorsaag, täpsemalt Družba, tõusis selle loodusõnnetuse tõttu pikemaks ajaks huviorbiiti. Muusika ja saag? Seoseid on siin tõepoolest mitu – kuuekümnendad olid biitlite aeg ja biitmuusika tunnusjoonteks on agressiivne, pulsseeriv rütm ja elektrikitarrid. Paralleelselt biitlitega sündis  Ameerikas  uus muusikastiil, millele anti nimeks minimalism.

Weekend Guitar Trio stiil on läbi aastate „toitunud“ rütmikast ja minimalismile omasest helidemaailmast. Improvisatsioonilises kavas „Torm“ toob WGT publiku nende väärtuste lähtepunkti, kus kesksel kohal on meie rahvast nii harva tülitav orkaan – DRUŽBA.


Mart Soo – kitarrid, live-elektroonika
Tõnis Leemets – kitarrid, live-elektroonika
Robert Jürjendal – kitarrid, live-elektroonika

Lähemad üritused üle Eesti