RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. aprill, 2014

Harilik katkujuur (Petasites hybridus)

Varakevadistest esimestest õitest on kindlasti laialt tuntud paiselehe erkkollased õied. Temaga üheaegselt õitseb ka harva esinev Uus-Meremaalt pärinev harilik katkujuur. 

Praegu on parim aeg otsida selle  taime kena õisikut. Niisked kohad parkides, kraavide ja tiikide kallastel, mere rannas – need kasvukohad talle meeldivad. Õites katkujuurt silmitsedes me lehti ei näe.  Vägevad kuni meetri kõrgused lopsakad lehed arenevad hiljem. Selle põneva taime tõid meile keskajal mungad. Siis kasutati taime lehti ja risoome katku raviks, haavade parandamiseksning köha korral. Sealt ta nimigi. Kes otsib, võib teda leidagi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentaarid

23 .aprill, 2018
Jaanus Lattik
Kuidagi kahtlane tundub jutt "keskaja munkadest" (keskaja lõpuks peetakse 1517. aastal alanud reformatsiooni või isegi Ameerika avastamist 1492.a. või Euroopa kagu-osas 1453 (Ida-Rooma riigi hukk)) Uus-Meremaale jõudsid esimesed eurooplased 1642. aastal ja siis oleks pidanud keskaeg ikka lõppenud olema.

Lisa kommentaar

Email again: