RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
03. aprill, 2014

Harilik sarapuu (Corylus avellana)

Kevade hakul võiks peatuda korraks sarapuu juures ja vaadata teda lähemalt. Puu õitseb. 

Esmapilgul näeme sarapuu okstel ainult tihedalt rippuvaid urbade kogumikke ja tuuleiilidest kantud õietolmupilvekesi. 


Punga meenutavad emasõied on nii pisikesed, et nende vaatamiseks peab oksa pihku võtma. Neist punase tutiga pungadest kasvavadki sügiseks maitsvad metsapähklid.


Sarapuu näeb oma kasvuvormilt välja paljutüvelise põõsana, mis tavaliselt kasvab kuni kuue meetri kõrguseks. Kui otsida pähklipõõsast, siis vaatame üle tee- ja metsaserva, lagendiku-raiesmiku, tarataguse või kiviaia serva. Kõige arvukamalt kohtame seda liiki Lääne-, Loode- ja Põhja-Eestis ning kõrgustikel. Soost ja märjast metsast teda ei leia. 


Lisa kommentaar

Email again: