RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. jaanuar, 2017

Aasta loom

Olen käinud sel aastal paaril korral Läänemaa avaratel maastikel lootuses kohata ja pildistada metskitsi. Selle aasta aasta loom ikkagi.

Võtsin nõuks minna piirkonda, kus aastaid tagasi enne metskitsi hävitavaid lumerohkeid talvi nägin suurt 36-st loomast koosnevat karja. Ja ennäe, kitsekari nagu muiste on ka nüüd samas paigas, ainult et millegipärast palju kartlikumad kui olid seitsme aasta eest. Paar päeva tagasi oli karjas 19 looma, täitsa kobe kari seegi. Siinsed metsa- ja võsasiiludega liigendatud põllud-jõeluhad on olnud ammustest aegadest metskitsede eluks väga sobilik kant.

Suuri sarvi praegu sokkudel ei näe, need heideti peast möödunud aasta sügisel – vanemad varem ja nooremad hiljem. Praegused karvadega kaetud sarvehakatised meenutavad pigem kaelkirjaku sarvemükse.

Metskitsi ei kohta pelgalt vaid põldudel-luhtadel. Matsalu mail Kõera kandis oli väike seltskond tühja talu seina ääres õunapuu all kenasti käärinud ubinaid nosimas. Need olid päris julged loomad, ei tea kas õunad andsid julgust juurde.

Igatahes minge metskitsi pildistama, sest nii tavalisest loomast on vaja sügisese fotonäituse jaoks erakordseid ja võrratult häid pilte.


Kommentaarid

28 .mai, 2024
1
1
28 .mai, 2024
1
1
28 .mai, 2024
1
1
03 .juuni, 2024
1
1
03 .juuni, 2024
1
1

Lisa kommentaar

Email again: