RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
28. juuni, 2019

Kalakaamera on Keila jões

Kalakaamera paikneb nüüd Keila-Joal Keila jõe suudme kiirevoolulisel jõelõigul, siit sajakonna meetri kaugusel algab juba meri. Kilomeetri kaugusel ülesvoolu asub 6,1 m kõrgune Keila juga, mis on merest tulevatele siirdekaladele ületamatuks takistuseks.

Hetkel on kaamera asetatud jõe keskel olevasse sügavamasse ja väga kiire vooluga vakku, kus võiks liikuda ka toekamaid kalu. Paistab siiski, et suvisel ajal satub siia suuremaid kalu harva, seni nähtud vimmad on olnud suurimad. Aastaajaliselt ju polegi praegu lõhedel-meriforellidel ja jõesilmudel siin midagi teha, nende kuderännet saame näha sügisel selles samas jõesälgus.  

Jälgime siis nädala jagu dünaamilist pilti kiires voolus. Seni on enamasti küll nähtud viidikaid, lepamaime, särgi, ahvenaid ja pulmarüüs ogalikke aga kunagi ei tea, kui tuleb üllatus. Kui puhub põhjakaarest tugev tuul ja merevesi jõuab jõkke siis tõenäosus üllatuseluka sattumiseks kaamera ette on olemas. Kui neid ei tule siis paneme kaamera vaiksemasse soppi, kus on kindlasti lõhede ja meriforellide maime, trullinguid, roosärgi särgi jt. kalu ning selgrootuid. Saarmas ja mink elavad siin ning kühmnokk-luik oma kolme halli pojaga.

Lisa kommentaar

Email again: