Kanakullikaamera alustas ülekannet
Tartu RMK kontori taga taimlas valmistub kanakullipaar pesitsema. Kanakullide tegemisi pesal saame esmakordselt jälgida nüüd reaalajas.
Haruldaseks jäänud kullilise pesa asub RMK taimla katsepuistu männil, umbes 14-15 meetri kõrgusel puuvõras. Kullipesa ehitati möödunud aastal kevadtalvel ning pesitsusaja lõpus rõngastati siin neli kena kullipoega.
Isaslind on Tartu linnuhuvilistele tuttav juba 2016. aastast, kui lind tegutses siis Raadi kaitsealal. Sealt ta oma nimegi sai – Raadi Ruudi. Ruudist kogukam ja heledamate sulgedega kaasa nimeks sai aga Alla.
Ruudi on teadaolevalt ehitanud juba viis pesa, millest kaks on olnud paplil, üks haaval, üks praegusest pesast ligi viiekümne meetri kaugusel lehisel ja viimane siin kaamera ees männil.
Ruudil on seljas saatja ja jalas rõngas nii, et tema liikumised on alates 2019. aastast kenasti teada. Kanakulli tegevuspiirkond läbi aastaaegade on enamasti vaid olnud viie kilomeetri raadiuses, üksikutel kordadel on ta lennanud ka pea kaks korda kaugemale.
Kanakull on levinud kogu põhjapoolkera metsavööndi metsades ega ole olnud varem mingi linnalind. Eesti asurkonna suuruseks hinnatakse vaid pisut üle 400 paari. Meil on ta paigalind, võib elada ligi paarikümne aasta vanuseks.
Kaamera
ees näeme praegu enamasti isaslindu Ruudit oksaraage toomas ja neid pesasse
sättimas, aeg-ajalt tuleb ja istub tähtsalt pesaservale ka priske Alla.
Tihtilugu on ta istunud otse kaamera kõrval ja kigisenud otse mikrofoni. Seni
on kõikidel hommikutel (viiel hommikul) Ruudi jõudnud pesale mõned minutid enne
seitset. Näis kas ka homme…
Lisa kommentaar