RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. august, 2015

Esimesed drooni katsetused looduskaitsetöö objektidel

Augustis sai tehtud drooniga esimesed katselennud looduskaitsetööde objektidel Alam-Pedja LKA-l, Lahemaa RP-s ja Mustoja MKA-l.


Videod on tehtud DJI drooniga Phantom 3 Advance. Lennud on tehtud kõik käsitsi juhtimisrežiimis ja videosid on minimaalselt toimetatud.

Alustuseks käisime vaatamas Alam-Pedja LKA-l Laeva jõe alamjooksu taastamistöid, kus ekskavaator avab vana jõesängi. Töö oli täies hoos ja ka heinategu oli piirkonnas peaaegu lõpetatud.



Leevi poolt ka paar pilti sellest, kuidas asi maapealt paistab


Niitmistehnika jaoks rentnike poolt tehtud ajutine ülepääs. Selle asemel on järgmisel aastal kaladele kudemiseks sobiv kärestik, mis on ühtlasi ka tehnikale läbitav koolmekoht.




Järgmisena lendasime üle 2012-2013 aastal taastatud Lahemaa RP-s asuvad Hara raba jääksoo ja Viru raba jääksoo. Haras oli veeseis isegi üllatavalt hea. Viru rabas oli olukord mõneti kehvem, kuid see oli varasemate aastate kogemuse põhjal eeldatav. Mõlemal alal vajavad aga paisud olulist parandamist või ümber tegemist.


 


Viimasena sai vaadatud üle Värska kandis asuv Mustoja MKA-l asuv Tinaliiva liivik, mida me oleme juba mitu aastat eksperimentaalselt taastanud.




Sellel sügisel teeme kindlasti võimalikult palju testlende, et otsustada, kas ja kui palju sellest kõigest meil oma töös lõplikult kasu on. Hetkel tundub, et kui saame tööle etteantud marsruudil autonoomse lendamise ja preview kaardile peale eraldiste piirid, siis peaks potentsiaali jaguma.    



Lisa kommentaar

Email again: