Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
03. november 2014

Kuidas kaber Saaremaale sai

Metskitsede ajaarvamine Saaremaal algas 1936. aastal, kui Karjalasma metskonna aedikusse toodi emas- ja isasloom.
Täpselt pole teada, millal üks sokk ja kaks kitse aedikust välja pääsesid ja oma vaba elu elama hakkasid, kuid on teada, et ligi kümme aastat hiljem oli neid sama metskonna maadel juba paarikümne ringis. Nõnda jõudsid nad peale vabadusse pääsemist kõikjale üle Saaremaa.

Nüüd, pea 80 aastat hiljem kütitakse saarel aastas umbes 550 kabrist ja neid võib hinnanguliselt praegu seal elada 5000-6000.

Jah, metskitse väärikas ja sajanditepikkune igipõline nimi on langenud unustuse hõlma – kaber, kabra, kabrist.

Metskitsede rajad on käinud kaamerapildist enamasti mööda. Olgugi et metskitsi on saarel hulgaliselt, satuvad söödaplatsile üksikud.

Lisa kommentaar

Email again: