RMK Sagadi metsakeskus avab hooaja 30.04

Täna, 30. aprillil toimub RMK Sagadi metsakeskuses traditsiooniline suvehooaja avaüritus ehk lahtiste uste päev, mille jooksul antakse külalistele ja koostööpartneritele ülevaade Sagadi mõisakompleksi võimalustest ning eesootavatest üritustest.

RMK Sagadi metsakeskuse juhataja Krista Keeduse sõnul oodatakse sel aastal rohkem inimesi osalema loodusharidus- ja vaba-aja programmides ning tutvuma mõisa härrastemaja ja metsamuuseumiga, mis hooajal on avatud iga päev. „Soovime ka seminari- ja majutusklientidele pakkuda senisest suuremat võimalust saada tuttavaks looduse saladustega, heita pilku huvitavatele hetkedele mõisa ajaloos ja kogeda ehedaid kultuurielamusi, “ lisas Krista Keedus.

Lahtiste uste päeva jooksul saab kuulda fragmenti Hedvig Hansoni kontserdist, avastada, mis on Sagadis viimase 400 miljoni aasta jooksul juhtunud, otsida kõige kaunimat kevadekuulutajat, proovile panna oma maitsmismeelt, ära tunda mõisnike vappe, leida oma sõber puude seas ja kosutust mõisa köögist. Samuti süüdatakse täna Sagadis volbrilõke.

RMK Sagadi metsakeskus on tunnustatud loodusharidus- ja turismikeskus Lääne-Virumaal Sagadi mõisakompleksis. Sagadi looduskool tähistas äsja oma 10. sünnipäeva, metsamuuseum on rajatud aga juba üle 20 aasta tagasi. Põhiliselt 18. sajandist pärinev hoonestus koos pargi, tiigi ja aedadega moodustab ühe harmoonilisema ja terviklikuma mõisaansambli Eestis. Sagadi metsakeskust külastas 2008. aastal kokku ligi 40 000 inimest Eestist ja naaberriikidest.

Lisainfo:
Krista Keedus
RMK Sagadi metsakeskuse juhataja
Telefon 676 7077, 507 9077
e-post krista.keedus@rmk.ee
www.sagadi.ee
www.rmk.ee