Loodusfotograafid kogunevad järjekordsele Vereta Jahile 21.05

Sel nädalavahetusel, 22.-24. maini toimub juba 12. korda Vereta Jaht, kus tänavu on saakloomaks saarmas. Kaameratega jaht toimub RMK Kilingi-Nõmme jahipiirkonnas, fotograafide peatuspunkt asub seekord geoloogide välibaasis Särghaual.
„Valisime saarma tänavuseks saakloomaks, sest valitud jahipiirkonnas on loomale hulgaliselt sobivaid elupaiku,“ ütles ettevõtmise üks korraldajaid, Eesti Loodusmuuseumi peazooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt. „Eelnevate aastate jooksul oleme püüdnud kaadrisse pea kõik tuntumad Eesti metsade elanikud, aga saarmas pole varem jahiloomaks olnud. Kas seda lustlikku ja harva kohatavat looma ka keegi näeb ja kena pildi saab, selgub jahis,“ rääkis Tiit Hunt.

MTÜ Vereta Jaht, Riigimetsa Majandamise Keskuse ja Eesti Loodusmuuseumi koostöös toimuva loomafotovõistluse käigus pildistavad parimad Eesti loodusfotograafid loomi, linde ja putukaid. Jahile oodatakse tänavu üle 30 loodusfotograafi. Tavapäraselt osalevad tuntud fotograafid Ingmar Muusikus, Jarek Jõepera ja Aarne Ader, aga ka loodusmees Hendrik Relve, putukateadlane Urmas Tartes ja eksriigikogulane Margus Leivo ning mitmed teised foto- või jahiharrastuse poolest tuntud inimesed. Looduspiltnikke abistavad ja juhendavad RMK professionaalsed jäägrid.

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja 50 huvitavamat fotot, millega huvilised saavad tutvuda sügisesel fotonäitusel Eesti Loodusmuuseumis. Seal kuulutatakse välja ka võidutööd.

Loomafotovõistlust Vereta Jaht korraldatakse alates 1997. aastast. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, metsis ja teder.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Eesti Loodusmuuseumi peazooloog
Telefon 506 7488