RMK finants- ja administratiivjuhina asus tööle Anneli Viik 03.08

Personaliotsingufirma Mercuri Urval poolt kevadel läbi viidud konkursi tulemusena asus RMK finants- ja administratiivjuhina tööle Anneli Viik. RMK senine finantsdirektor Jaanus Laas jätkab tööd ettevõtte finantskontrollerina. 

Finants- ja administratiivjuht on uus ametikoht RMK-s, mille alla koonduvad edaspidi kõik tugiteenused. RMK juhatuse esimehe Aigar Kallase sõnul on ootused uuele juhile kõrged. „Uue juhi tähtsaim vastutusala on eelarve - nii koostamine kui selle täitmise jälgimine, samuti finantsanalüüs,“ ütles Aigar Kallas ning lisas, et kõrged ootused kehtivad ka administratiivvaldkonna juhtimise osas.

Anneli Viigi sõnul otsustas ta RMK-sse kandideerida, et panna ennast proovile enda jaoks sümpaatse missiooniga ettevõttes. „Saan RMK-s rakendada nii oma senist töökogemust, kui omandada teadmisi uuest majandusvaldkonnast ja anda panus ettevõtte veelgi efektiivsemaks juhtimiseks,“ ütles Anneli Viik.

Alates 2004. aastast on Anneli Viik juhtinud ja arendanud osaühingut Manfred, mis toodab tuntud käsitöökompvekke ja ühtlasi peab Anneli Viigi Šokolaadikohvikut. Aastatel 2001-2004 oli Anneli Viik SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige; aastatel 1999-2002 Curonia Research OÜ finantsjuht ning aastatel 1997-1998 töötas ta Hansa Asset Management’is.

Anneli Viik on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna, magistrikraadi on ta omandanud Estonian Business School’ist. EBS Juhtimiskoolituse Keskuses on Anneli läbinud ka finantsjuhi arenguprogrammi.

RMK senine finantsdirektor Jaanus Laas asub tööle finantskontrollerina ja keskendub esimeses järjekorras klientide maksekäitumise jälgimisele ja organisatsioonisisese finantsdistsipliini hoidmisele.

Finants- ja administratiivjuhi konkursil osales kahes voorus kokku üle 50 erineva kandidaadi.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK puhkevõimalusi Eesti riigimetsas ja kaitsealadel ning kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab 38% Eesti metsadest. RMK müügitulu möödunud aastal oli 1,669 miljardit ja kasum 110,7 miljonit krooni.

Lisainfo:
Aigar Kallas
RMK juhatuse esimees
Telefon 528 1299
e-post aigar.kallas@rmk.ee
www.rmk.ee