Korduma kippuvad küsimused metsaistutuse kohta

Kuidas saan vabatahtlikuna metsaistutamises kaasa lüüa?

Praktiline kaasalöömine metsa uuendamisel on kindlasti väga hea võimalus metsa eluringi tundmaõppimiseks. Hetkel on RMK siiski loobunud vabatahtlike abiliste kasutamisest kiirel metsaistutamise ajal. Erandiks on kokkulepped pikaajaliste partneritega ning koolid, kel on oma piirkonna metsaülemaga erikokkulepe.

Põhjus, miks me vabatahtlikke abilisi rohkem ei kasuta, seisneb selles, et need ca kuus nädalat, mil RMK paneb üle Eesti kasvama miljoneid pisikesi puid, on meie jaoks väga pingelised ning iga minut täpselt arvel. Vabatahtlike abistajate kaasamine nõuab juhendamist meie metsaistutajate poolt, samuti on sellega seotud mitmeid muid korralduslikke aspekte.

See-eest on RMK-l välja kujunenud hea koostöö inimestega, kellele saame istutusperioodil pakkuda hooajalist (lisa)tööd. Seega kasutame metsaistutamisel eelkõige oma olemasolevaid partnereid.

Loodusesse liikuma soovitame teil minna sellest hoolimata. Retke ettevalmistamiseks vaadake palun RMK looduses liikumise veebilehte www.loodusegakoos.ee. Sealt leiate ka ülevaate RMK külastuskeskustes pakutavate haridusprogrammide ning muude RMK korraldatavate sündmuste kohta.