Lõbus luulerännak ühendab liikumise ja metsaluule 05.05

Kas olete kuulnud Aleksander Suumanni luuletust ilusa nimega tädist Flink Anettest, kes karuga kohtus? Või teate, mida arvab Contra oma armsast seljakotist? Neid ja palju teisi eesti luuletusi saab lugeda ja kuulata, kui võtta osa RMK luulerännakust.

„Luulerännakul osalemiseks on tarvis laadida oma telefoni tasuta Loquizi äpp, leida RMK kodulehelt endale sobiv rännak, logida sisse ja retk võibki alata – teatud vahemaa läbimisel saab „preemiaks“ kuulata ja lugeda Eesti autorite loodus- ja metsaluuletusi,“ selgitab üks luulerännaku loojatest, RMK pärandkultuurispetsialist Triin Kusmin. Tema sõnul on mets inspireerinud paljusid Eesti kirjanikke ja loodusluule on oma olemuselt sama eripalgeline kui Eestimaa metsadki.

Luulerännakuid on neli: muhe luulerännak, metsameeleolude luulerännak, aastaaegade luulerännak ja luulerännak lastele. Kõigi põhimõte on üks – enne tuleb liikuda määratud vahemaa ja seejärel saab kuulata või lugeda luuletust.
Grupp luulehuvilisi koos Triin Kusminiga pärandkultuuri raja luulerännakul. Foto: Jaak Neljandik

Milline luuletus järgmisena kõlab, on rännakul osaleja jaoks üllatus ja saab teatavaks siis, kui vajalik teepikkus läbitud. Siis ilmub ekraanile luuletus ning noolega nuppu vajutades saabki kuulama asuda.

Kuigi rännakule võib asuda kasvõi oma toas ümber laua jalutades, innustab Triin Kusmin rännakule minema siiski loodusesse: metsa-, matka- või terviseradadele üle kogu Eesti, oma kodumetsa või kasvõi linnaparki. „Nii saab kõige paremal moel ühendada mitu toredat tegevust – liikumise, looduse vaatlemise ja luuletuste kuulamise,“ lausus Kusmin.

Loquizi äppi saab alla laadida Google Play poest või App Store`ist. Mängima asumiseks vajalikud paroolid ja juhised leiab RMK lehelt loodusegakoos.ee.

Luulerännaku mäng sai avastardi laupäeval, 29. aprillil Oandu looduskeskuses, kus luulet sai kuulata looduses näitlejate esituses.

Lisainfo:

Priit Luts
Riigimetsa Majandamise Keskus

meediasuhete juht
+372 5233014