Alam-Pedja, Peipsiveere LKA-l veeradade äärsete lõkkekohtade rekonstrueerimine
Tegevuse eesmärgiks on tagada külastajale turvaline ja kaitseala väärtusi tutvustav ning säilitav külastustaristu. Korras taristu aitab kaasa kaitseala kaitse-eeskirjas ja kaitsekorralduskavas kehtestatud kaitse-eesmärkide täitmisele, milleks Alam-Pedja looduskaitsealal on kaitsta mh ulatuslikul alal ökosüsteemide looduslikku mitmekesisust, tagades võimalikult suurel osal kaitsealast metsa- ja sookoosluste loodusliku arengu ja niidukoosluste püsimise ning kaitsealuste liikide elupaikade säilimise ning Peipsiveere looduskaitsealal mh Emajõe deltasoostiku ja Peipsi järve rannasoostike looduse, ökosüsteemide ja maastike kaitse, uurimine, tutvustamine ja taastamine ning Emajõe suudmeala märgala ökosüsteemide säilitamine, kaitse, uurimine ja tutvustamine.Projekti raames projekteeriti ja rekonstrueeriti veetee äärde jäävad neli lõkkekohta Naela, Rasti (Alam-Pedja looduskaitseala), Koosa, Otissaare (Peipsiveere looduskaitseala). Lõkkekohtades rekonstrueeriti ja rajati laavud, DC-d, lõkkerestid, pingid. Laiendati olemasolevat Otissaare lõkkekohta, lisati teine varjualune ja leiti lahendus käimlale ning rajati Peipsiveere looduskaitsealale Emajõe kallastele viis uut lihtsamat lõkkekohta kalastajate maabumiseks lõkke tegemise ning telkimisvõimalusega. Uued lõkkekohad rajati omavolilise kasutusega kohtadesse, keskkonnaamet poolse nõusolekuga.
Lisati vajalik info, mis on oluline, sest visuaalse info olemasolu tõstab külastajate keskkonnateadlikkust ja aitab vähendada teadmatusest tekkida võivaid kahjustusi loodusele.
Töid teostati aastatel 2022 – 2023
Tegevuse kogumaksumus on 31 136,45 eurot, millest Ühtekuuluvusfondi toetus on 85% (26 465,98 eurot) ning 15% RMK omafinantseering.